booking calendar - en to cs_CZ translation catalogue (354 entries)

en: Hour
cs_CZ: Hodina

en: Details
cs_CZ: Detaily

en: Reservation dates
cs_CZ: Datum rezervace

en: Item Count
cs_CZ: Počet

en: Price
cs_CZ: Cena

en: Total Price
cs_CZ: Celkem

en: Extra Information
cs_CZ: Extra informace

en: Price change
cs_CZ: Změna ceny

en: Calendars
cs_CZ: Kalendáře

en: Add Calendar
cs_CZ: Přidat kalendář

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Title
cs_CZ: Název

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Calendar Title
cs_CZ: Název kalendáře

en: Theme
cs_CZ: Vzhled

en: Form
cs_CZ: Formulář

en: Extra
cs_CZ: Rozšíření

en: Start Date
cs_CZ: Počáteční datum

en: End Date
cs_CZ: Koncové datum

en: Edit Calendar
cs_CZ: Editovat kalendář

en: Current
cs_CZ: Nynější

en: January
cs_CZ: Leden

en: February
cs_CZ: Únor

en: March
cs_CZ: Březen

en: April
cs_CZ: Duben

en: May
cs_CZ: Květen

en: June
cs_CZ: Červen

en: July
cs_CZ: Červenec

en: August
cs_CZ: Srpen

en: September
cs_CZ: Září

en: October
cs_CZ: Říjen

en: November
cs_CZ: Listopad

en: December
cs_CZ: Prosinec

en: Extras
cs_CZ: Rozšíření

en: Add Extra
cs_CZ: Přidat rozšíření

en: Edit Extra
cs_CZ: Upravit rozšíření

en: Extra Name
cs_CZ: Název rozšíření

en: Extras fields
cs_CZ: Rozšiřující pole

en: Forms
cs_CZ: Formuláře

en: Add Form
cs_CZ: Přidat formulář

en: Edit Form
cs_CZ: Upravit formulář

en: Form Name
cs_CZ: Název formuláře

en: Form fields
cs_CZ: Pole formuláře

en: Reservations List View
cs_CZ: Seznamy rezervací

en: Select Calendar
cs_CZ: Vyber kalendář

en: Reservation List View
cs_CZ: Přehled rezervací - seznam

en: Reservation Month View
cs_CZ: Přehled rezervací - měsíční

en: Add Reservation
cs_CZ: Přidat rezervaci

en: Actions
cs_CZ: Akce

en: Filters
cs_CZ: Filtry

en: Approve
cs_CZ: Schválit

en: Reject
cs_CZ: Odmítnout

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Select Status
cs_CZ: Vyber status

en: Approved
cs_CZ: Schváleno

en: Canceled
cs_CZ: Zrušeno

en: Rejected
cs_CZ: Odmítnuto

en: Pending
cs_CZ: V řešení

en: Period
cs_CZ: Doba

en: Search
cs_CZ: Hledat

en: Reservation information
cs_CZ: Rezervační informace

en: Hours
cs_CZ: Hodiny

en: Reservations Month View
cs_CZ: Měsíční přehled rezervací

en: Themes
cs_CZ: Vzhledy

en: Add Theme
cs_CZ: Přidat vzhled

en: General
cs_CZ: Hlavní

en: Date format
cs_CZ: Formát data

en: Select date format for emails and the reservation table
cs_CZ: Vyber formát data pro e-maily a rezervační kalendář

en: Week days format
cs_CZ: Formát dnů v týdnu

en: Select week days format
cs_CZ: Vyber formát týdnů

en: Sunday
cs_CZ: Neděle

en: Sun
cs_CZ: Ned

en: Su
cs_CZ: Ne

en: Start Day of the week
cs_CZ: Počáteční den týdne

en: Select start day of the week for Calendar
cs_CZ: Vyber počáteční den týdne kalendáře

en: Monday
cs_CZ: Pondělí

en: Tuesday
cs_CZ: Úterý

en: Wednesday
cs_CZ: Středa

en: Thursday
cs_CZ: Čtvrtek

en: Friday
cs_CZ: Pátek

en: Saturday
cs_CZ: Sobota

en: Default Year
cs_CZ: Výchozí rok

en: Type here default year(for example 2018)
cs_CZ: Zadej výchozí rok (např. 2020)

en: Default Month
cs_CZ: Výchozí měsíc

en: Select default month for Calendar
cs_CZ: Vyber výchozí měsíc kalendáře

en: Calendar Animation type
cs_CZ: Typ animace kalendáře

en: Select calendar animation type
cs_CZ: Vyber typ animace kalendáře

en: After selecting date or hour on calendar you will be scroll down to the form, so correct the scrolling distance using this option, type only numbers(also you can type reverse numbers, for example -150)
cs_CZ: Po zvolení data v kalendáři dojde k posunu k formuláři - tuto vzdálenost lze upravit tímto nastavením. Zadej pouze číslo (může být i záporné -5/0/5 )

en: Show Form before select the days
cs_CZ: Zobraz formulář před výběrem dnů

en: Use this option if you need to display form before users select date or hour on the calendar
cs_CZ: Použij v případě potřeby zobrazení formuláře před výběrem data, nebo hodiny v kalendáři

en: Delete previews dates
cs_CZ: Smazat vzorová data

en: Use this option if you need to clear the information for previous dates on calendar
cs_CZ: Použij pro smazání informací pro předchozí data

en: Unavailable week days
cs_CZ: Nedostupné dny v týdnu

en: Select unavailable week days for calendar
cs_CZ: Vyber nedostupné dny v týdnu

en: Enable instant approval
cs_CZ: Povolit okamžité schválení

en: Select this if you need approve the booking requests instantly, without moderation
cs_CZ: Vyber v případě potřeby okamžité rezervace, bez zásahu administrátora

en: Type of days selection in calendar
cs_CZ: Způsob výběru dní v kalendáři

en: Select the type of days selection in calendar
cs_CZ: Vyber způsob výběrů dní v kalendáři

en: Multiple days
cs_CZ: Více dní

en: Single day
cs_CZ: Jednotlivé dny

en: Enable Check in/Check out
cs_CZ: Povolit check-in/check-out

en: Show Check in/Check out text in Form
cs_CZ: Zobraz check-in/check-out ve formuláři

en: Enable number of items
cs_CZ: Povolit počet položek

en: Hide number of available events
cs_CZ: Skrýt počet dostupných položek

en: Select this option if you don't need to display the number of available events on calendar in front-end
cs_CZ: Vyber v případě, že nepotřebuješ zobrazovat zbývající počet položek v kalendáři

en: Enable Terms & Conditions
cs_CZ: Povolit Obchodní podmínky

en: Enable Terms & Conditions option
cs_CZ: Možnost povolit Obchodní podmínky

en: Terms & Conditions link
cs_CZ: Odkaz na Obchodní podmínky

en: Insert here the url for Terms & Conditions text
cs_CZ: Vlož odkaz pro Obchodní podmínky

en: Show title of Form
cs_CZ: Zobraz název formuláře

en: Show or hide the title of form
cs_CZ: Zobrazí, nebo skryje název formuláře

en: Enable title of Extra
cs_CZ: Povolit název rozšíření

en: Show or hide the title of Extra
cs_CZ: Zobrazí, nebo skyrej název rozšíření

en: Display days status texts below calendare
cs_CZ: Zobraz legendu rezervace pod kalendářem

en: Display days status texts below calendar(Available, Booked, Unavailable)
cs_CZ: Zobraz legendu rezervace pod kalendářem (Volné, Rezervované, Nedostupné)

en: Available
cs_CZ: Volné

en: Booked
cs_CZ: Rezervované

en: Unavailable
cs_CZ: Nedostupné

en: Action after submition
cs_CZ: Akce po odeslání

en: Selct the action after users submit the booking form
cs_CZ: Vyber akci po odeslání rezervace

en: Stay on Calendar
cs_CZ: Zůstat na kalendáři

en: Redirect visitor to a new page
cs_CZ: Přesměrovat uživatele na jinou stránku

en: Message after submition
cs_CZ: Zpráva po odeslání rezervace

en: URL
cs_CZ: Odkaz

en: Currency
cs_CZ: Měna

en: Select the default currency for calendar
cs_CZ: Vyber výchozí měnu pro kalendář

en: Currency Position
cs_CZ: Pozice měny

en: Select the currency position(after or before price)
cs_CZ: Vyber pozici měny (před, nebo za cenou)

en: Enable this option if you need to create hour booking calendar
cs_CZ: Povol v případě, kdy potřebuješ vytvořit hodinový kalendář

en: Choose the type of hours selection in calendar
cs_CZ: Vyber způsob výběru hodin v kalendáři

en: Display hours availability info when users mouse over on calendar days
cs_CZ: Zobraz dostupnost hodin při najetí kurzorem na den kalendáře

en: Add a simple hour field(hh:mm) using "Add Hour" button or use our default hours button "Add Default", that will add 24 fields with 1 hour inteval for all day. Use 24 hour format.
cs_CZ: Přidej pole pro čas (hh:mm) použitím tlačítka "Přidat hodiny", nebo použitím výchozího tlačítka "Přidat výchozí" - to přidá 24 polí v intervalu 1 hodiny pro celý den. Formát 24 hodin.

en: Show Day Info on Hover
cs_CZ: Zobraz informaci o dni při najetí kurzorem

en: Select this option if you need to display days info on hover(only for widget calendar)
cs_CZ: Vyber v případě, že chceš zobrazit informaci o dni při najetí kurzorem (jen pro widget)

en: Styles and Colors
cs_CZ: Styly a barvy

en: Calendar Maximum width
cs_CZ: Maximální šířka kalendáře

en: Calendar Header font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro nadpis kalendáře (weight)

en: Calendar Header font style
cs_CZ: Styl fontu nadpisu kalendáře

en: Calendar Header padding
cs_CZ: Vnitřní okraje pro nadpis (padding)

en: Next Prev Month font size
cs_CZ: Velikost fontu pro další/předchozí měsíc

en: Current Month font size
cs_CZ: Velikost fontu pro aktuální měsíc

en: Current Year font size
cs_CZ: Velikost fontu pro aktuální rok

en: Week Days font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro dny v týdnu (weight)

en: Week Days font style
cs_CZ: Styl fontu pro dny v týdnu

en: Week Days font size
cs_CZ: Velikost fontu pro dny v týdnu

en: Day Number font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro číslo dne (weight)

en: Day Number font style
cs_CZ: Styl fontu pro číslo dne

en: Day Number font size
cs_CZ: Velikost fontu pro číslo dne

en: Day Availability font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro počet dostupných položek v daný den (weight)

en: Day Availability font style
cs_CZ: Styl fontu pro počet dostupných položek v daný den (weight)

en: Day Availability font size
cs_CZ: Velikost fontu pro počet dostupných položek v daný den (weight)

en: Day Price font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro dennní cenu (weight)

en: Day Price font style
cs_CZ: Styl fontu pro denní cenu

en: Day Price font size
cs_CZ: Velikost fontu pro denní cenu

en: Days height
cs_CZ: Výška dnů (height)

en: Hours width
cs_CZ: Šířka hodin (width)

en: Hours height
cs_CZ: Výška hodin (height)

en: Info font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro info (weight)

en: Info font style
cs_CZ: Styl fontu pro info

en: Info font size
cs_CZ: Velikost fontu pro info

en: Info Border radius
cs_CZ: Odsazení ohraničení  pro info (border radius)

en: Form/Extra Title font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro formulář/rozšíření (weight)

en: Form/Extra Title font style
cs_CZ: Styl fontu pro formulář/rožšíření

en: Form/Extra Title font size
cs_CZ: Velikost fontu pro název formuláře/rozšíření

en: Form/Extra Labels font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro jmenovku formuláře/rozšíření (weight label)

en: Form/Extra Labels font style
cs_CZ: Styl fontu pro jmenovku formuláře/rozšíření (label)

en: Form/Extra Labels font size
cs_CZ: Velikost fontu pro jmenovku formuláře/rozšíření (label)

en: Form/Extra Fields font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro pole formuláře/rozšíření (weight)

en: Form/Extra Fields font style
cs_CZ: Styl fontu pro pole formuláře/rozšíření

en: Form/Extra Fields font size
cs_CZ: Velikost fontu pro pole formuláře/rozšíření

en: Form Submit font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro formulář pro odeslání (weight)

en: Form Submit font style
cs_CZ: Styl fontu pro formulář pro odeslání

en: Reservation Info font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro informace k rezervaci (weight)

en: Reservation Info font style
cs_CZ: Styl fontu pro informace k rezervaci

en: Reservation Info font size
cs_CZ: Velikost fontu pro informace k rezervaci

en: Widget Day Info font weight
cs_CZ: Tloušťka fontu pro informace u dne ve widgetu (weight)

en: Widget Day Info font style
cs_CZ: Styl fontu pro informace u dne ve widgetu

en: Widget Day Info font size
cs_CZ: Velikost fontu pro informace u dne ve widgetu

en: Load Spinner color
cs_CZ: Barva nahrávací ikony

en: Calendar Header background
cs_CZ: Barva pozadí záhlaví kalendáře

en: Next Preview Month color
cs_CZ: Barva náhledu pro další měsíc

en: Current Month color
cs_CZ: Barva pro aktuální měsíc

en: Current Year color
cs_CZ: Barva pro aktuální rok

en: Week Days background
cs_CZ: Barva pozadí dní v týdnu

en: Week Days color
cs_CZ: Barva dní v týdnu

en: Calendar background
cs_CZ: Barva pozadí kalendáře

en: Calendar Border color
cs_CZ: Barva ohraničení kalendáře

en: Day background
cs_CZ: Barva pozadí dne

en: Day Number background
cs_CZ: Barva pozadí čísla dne

en: Day Number color
cs_CZ: Barva čísla dne

en: Day Availability color
cs_CZ: Barva volného dne

en: Day Price color
cs_CZ: Barva ceny za den

en: Available Day background
cs_CZ: Barva pozadí volného dne

en: Available Day Number background
cs_CZ: Barva pozadí čísla volného dne

en: Available Day Number color
cs_CZ: Barva čísla volného dne

en: Selected Day background
cs_CZ: Barva pozadí vybraného dne

en: Selected Day Number background
cs_CZ: Barva pozadí čísla vybraného dne

en: Selected Day Number color
cs_CZ: Barva čísla vybraného dne

en: Selected Day Availability color
cs_CZ: Barva označeného volného dne

en: Selected Day Price color
cs_CZ: Barva označené ceny za den

en: Unavailable Day background
cs_CZ: Barva pozadí nedostupného dne

en: Unavailable Day Number background
cs_CZ: Barva pozadí čísla nedostupného dne

en: Unavailable Day Number color
cs_CZ: Barva čísla nedostupného dne

en: Unavailable Day Availability color
cs_CZ: Barva nedostupného dne

en: Booked Day background
cs_CZ: Barva pozadí rezervovaného dne

en: Booked Day Number background
cs_CZ: Barva pozadí čísla rezervovaného dne

en: Booked Day Number color
cs_CZ: Barva čísla rezervovaného dne

en: Booked Day Availability color
cs_CZ: Barva rezervovaného dne

en: Info Icon color
cs_CZ: Barva informační ikony

en: Info background
cs_CZ: Barva pozadí informací

en: Info color
cs_CZ: Barva informací

en: Form background
cs_CZ: Barva pozadí formuláře

en: Form boreder color
cs_CZ: Barva ohraničení formuláře

en: Form/Extra Title color
cs_CZ: Barva názvu formuláře/rozšíření

en: Form/Extra Title background
cs_CZ: Barva pozadí názvu formuláře/rozšíření

en: Form/Extra Labels color
cs_CZ: Barva jmenovky formuláře/rozšíření (label)

en: Form/Extra Fields color
cs_CZ: Barva pole formuláře/rozšíření

en: Reservation Info color
cs_CZ: Barva informací k rezervaci

en: Total Price background
cs_CZ: Barva pozadí celkové ceny

en: Total Price color
cs_CZ: Barva celkové ceny

en: Required Star color
cs_CZ: Barva informační hvězdičky pro vyplnění

en: Submit Button background
cs_CZ: Barva pozadí tlačítka pro odeslání

en: Submit Button color
cs_CZ: Barva tlačítka pro odeslání

en: Error Info background
cs_CZ: Barva pozadí informace o chybě

en: Error Info color
cs_CZ: Barva informace o chybě

en: Error Info Border color
cs_CZ: Barva ohraničení informace o chybě

en: Error Info Close background
cs_CZ: Barva pozadí tlačítka pro zavření informace o chybě

en: Error Info Close color
cs_CZ: Barva tlačítka pro zavření informace o chybě

en: Successfully Info background
cs_CZ: Barva pozadí informace o úspěšném provedení

en: Successfully Info color
cs_CZ: Barva informace o úspěšném provedení

en: Successfully Info Border color
cs_CZ: Barva ohraničení informace o úspěšném provedení

en: Successfully Info Close background
cs_CZ: Barva pozadí tlačítka pro zavření informace o úspěšném provedení

en: Successfully Info Close color
cs_CZ: Barva tlačítka pro zavření informace o úspěšeném provedení

en: Widget Day Info background
cs_CZ: Barva pozadí pro informace denního widgetu

en: Widget Day Info color
cs_CZ: Barva pro informace denního widgetu

en: Widget Day Info border color
cs_CZ: Barva ohraničení pro informace denního widgetu

en: Notifications
cs_CZ: Upozornění

en: You can use these shortcodes in content of admin templates
cs_CZ: Tyto shortcode lze použít ve vzoru zprávy pro administrátora

en: Notify on book request
cs_CZ: Upozornit při požadavku o rezervaci

en: To:
cs_CZ: Komu:

en: Email From:
cs_CZ: E-Mail od:

en: From Name:
cs_CZ: Od (jméno):

en: Subject:
cs_CZ: Předmět

en: Content:
cs_CZ: Zpráva:

en: Enable notification when email doesn't send
cs_CZ: Povolit upozornění při neodeslaném mailu

en: Notify on approved book request
cs_CZ: Upozornit při schváleném požadavku o rezervaci

en: You can use these shortcodes in content of user templates
cs_CZ: Tyto shortcode lze použít ve vzoru zprávy pro uživatele

en: Notify when reservation is approved
cs_CZ: Upozornit při schválené rezervaci

en: Notify when reservation is canceled
cs_CZ: Upozornit při zrušené rezervaci

en: Notify when reservation is deleted (rejected)
cs_CZ: Upozornit při smazané (odmítnuté) rezervaci

en: Default Texts
cs_CZ: Výchozí texty

en: Use mo
cs_CZ: Použít .mo soubor

en: Text for available
cs_CZ: Text pro "volné"

en: Text for booked
cs_CZ: Text pro "rezervované"

en: Text for unavailable
cs_CZ: Text pro "nedostupné"

en: Text for check in
cs_CZ: Text pro "check-in"

en: Text for check out
cs_CZ: Text pro "check-out"

en: Text for No hour available.
cs_CZ: Text pro "žádné dostupné hodiny"

en: Text for start hour
cs_CZ: Text pro "počáteční hodinu"

en: Text for end hour
cs_CZ: Text pro "koncovou hodinu"

en: Text for item count
cs_CZ: Text pro "počet položek"

en: Text for terms & conditions
cs_CZ: Text pro "obchodní podmínky"

en: Text for reservation
cs_CZ: Text pro "rezervaci"

en: Text for select days
cs_CZ: Text pro "výběr dnů"

en: Text for price
cs_CZ: Text pro "cenu"

en: Text for total
cs_CZ: Text pro "celkem"

en: Text for submit button
cs_CZ: Text pro "tlačítko odeslat"

en: Text for request successfully sent
cs_CZ: Text pro "požadavek úspěšně odeslán"

en: Text for request successfully received
cs_CZ: Text pro "požadavek úspěšně doručen"

en: Text for no services available(single days)
cs_CZ: Text pro "nedostupné služby (jednotlivé dny)"

en: Text for no services available(multiple days)
cs_CZ: Text pro "nedostupné služby (více dní)"

en: Text for notification when email doesn't send to administrator after book request
cs_CZ: Text pro "upozornění při neodeslání mailu administrátorovi po žádosti o rezervaci"

en: Text for notification when email doesn't send to administrator after book request approved
cs_CZ: Text pro "upozornění při neodeslání mailu administrátorovi po schválené žádosti o rezervaci"

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request
cs_CZ: Text pro "upozornění při neodeslání mailu uživateli po žádosti o rezervaci"

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request approved
cs_CZ: Text pro "upozornění při neodeslání mailu uživateli po schválené žádosti o rezervaci"

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request canceled
cs_CZ: Text pro "upozornění při neodeslání mailu uživateli po odmítnuté žádosti o rezervaci"

en: Text for notification when email doesn't send to user after book request deleted
cs_CZ: Text pro "upozornění při neodeslaní mailu uživateli po smazané žádosti o rezervaci"

en: Edit Theme
cs_CZ: Upravit vzhled

en: Theme Name
cs_CZ: Název vzhledu

en: Reservations
cs_CZ: Rezervace

en: User permissions for booking calendar pages
cs_CZ: Uživatelská práva pro rezervační kalendář

en: Administrator
cs_CZ: Administrátor

en: Editor
cs_CZ: Šéfredaktor

en: Author
cs_CZ: Redaktor

en: Contributor
cs_CZ: Spolupracovník

en: Subscriber
cs_CZ: Návštěvník

en: New
cs_CZ: Nový

en: New Extra
cs_CZ: Nové rozšíření

en: is required.
cs_CZ: je vyžadováno.

en: Enter the valid email address.
cs_CZ: Je potřeba zadat platný e-mail.

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Marked Price
cs_CZ: Původní cena

en: Number Availabile
cs_CZ: Dostupný počet

en: Hour Information
cs_CZ: Informace k hodině

en: Contact Information
cs_CZ: Informace ke kontaktu

en: No options
cs_CZ: Bez možnosti

en: Jan
cs_CZ: Led

en: Feb
cs_CZ: Úno

en: Mar
cs_CZ: Bře

en: Apr
cs_CZ: Dub

en: Jun
cs_CZ: Čen

en: Jul
cs_CZ: Čec

en: Aug
cs_CZ: Srp

en: Sep
cs_CZ: Zář

en: Oct
cs_CZ: Říj

en: Nov
cs_CZ: Lis

en: Dec
cs_CZ: Pro

en: Mon
cs_CZ: Pon

en: Tue
cs_CZ: Úte

en: Wed
cs_CZ: Stř

en: Thu
cs_CZ: Čtv

en: Fri
cs_CZ: Pát

en: Sat
cs_CZ: Sob

en: Mo
cs_CZ: Po

en: Tu
cs_CZ: Út

en: We
cs_CZ: St

en: Th
cs_CZ: Čt

en: Fr
cs_CZ: Pá

en: Sa
cs_CZ: So

en: available
cs_CZ: dostupný

en: Check in
cs_CZ: Check-in

en: Check out
cs_CZ: Check-out

en: No hour available.
cs_CZ: Žádné dostupné hodiny.

en: Start hour
cs_CZ: Počáteční hodina

en: End hour
cs_CZ: Koncová hodina

en: Item count
cs_CZ: Počet položek

en: I accept to agree to the Terms & Conditions.
cs_CZ: Souhlasím s obchodními podmínkami.

en: Reservation
cs_CZ: Rezervace

en: Please select the days from calendar.
cs_CZ: Zvol si dny z kalendáře.

en: Total
cs_CZ: Celkem

en: Book Now
cs_CZ: Rezervuj

en: Your request has been successfully sent. Please wait for approval.
cs_CZ: Rezervace úspěšně odeslána k potvrzení.

en: Your request has been successfully received. We are waiting you!
cs_CZ: Rezervace úspěšně odeslána.

en: There are no services available for this day.
cs_CZ: Žádné dostupné služby pro tento dn.

en: There are no services available for the period you selected.
cs_CZ: Žádné dostupné služby pro toto období.

en: Email on book to administrator doesn't send
cs_CZ: Nepodařilo se odeslat e-mail o rezervaci administrátorovi

en: Email on approved to administrator doesn't send
cs_CZ: Nepodařilo se odeslat e-mail o schválení administrátorovi

en: Email on book to user doesn't send
cs_CZ: Nepodařilo se odeslat e-mail o rezrvaci uživateli

en: Email on approved to user doesn't send
cs_CZ: Nepodařilo se odeslat e-mail o schválení uživateli

en: Email on canceled to user doesn't send
cs_CZ: Nepodařilo se odeslat e-mail o zrušení uživateli

en: Email on delete to user doesn't send
cs_CZ: Nepodařilo se odeslat e-mail o smazání uživateli

en: Displays Booking Calendar WpDevArt
cs_CZ: Zobrazí Booking Calendar WpDevArt

en: Title:
cs_CZ: Název:

en: Calendar to display
cs_CZ: Kalendář k zobrazení

en: Add Hour
cs_CZ: Přidat hodinu

en: Add Default
cs_CZ: Přidat výchozí

en: Label
cs_CZ: Jmenovka

en: Required
cs_CZ: Vyžadováno

en: Multiple select
cs_CZ: Vícenásobný výběr

en: Options
cs_CZ: Možnosti

en: Add one per line
cs_CZ: Přidat jeden na řádek

en: Is Email
cs_CZ: Je e-mail

en: Regardless of counting days
cs_CZ: Nezávisle na počtu dnů (za celý pobyt)

en: Items
cs_CZ: Položky
